Ministerstwo Skarbu Państwa FRP wesprze plany naprawcze instytutów pediatrii - Aktualności prasowe -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Aktualności prasowe

Strona znajduje się w archiwum.

FRP wesprze plany naprawcze instytutów pediatrii

Pożyczki z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców, zarządzanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa, będą jednym z filarów planu naprawczego adresowanego m.in. do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie – poinformowała premier Ewa Kopacz, która spotkała się z zarządami tych placówek oraz Andrzejem Czerwińskim, ministrem Skarbu Państwa i Marianem Zembalą, ministrem zdrowia.

Instytuty otrzymają 5-letnie pożyczki z FRP, które pozwolą się im oddłużyć.

- Stawiamy jednak przed nimi twarde warunki, wymagające przede wszystkim sprawnej realizacji planu naprawczego – powiedział Andrzej Czerwiński.

Pierwsze transze pomocowe w wysokości około 100 mln zł dla Centrum Zdrowia Matki Polki z Łodzi i Centrum Zdrowia Dziecka z Warszawy mają trafić do placówek jeszcze w tym roku. Minister Skarbu Państwa w drugiej połowy sierpnia znowelizuje rozporządzenie w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną, które włączy instytuty do grona potencjalnych pożyczkobiorców oraz zwolni je od wymogu wkładu własnego w finansowaniu planu naprawczego.

FRP jest zasilany przez 15-procentowy odpis z przychodów z prywatyzacji. 

Medatdane

Opublikowane przez: Magdalena Dąbrowska
Autor: Biuro Komunikacji Społecznej
Ostatnia zmiana: 13.07.2015 22.07.2015 Justyna Kania
do góry