Ministerstwo Skarbu Państwa Henryk Kowalczyk - członek Rady Ministrów, zastępujący Ministra Skarbu Państwa - Minister Skarbu Państwa -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Minister Skarbu Państwa

Henryk Kowalczyk - członek Rady Ministrów, zastępujący Ministra Skarbu Państwa

  • Henryk Kowalczyk, Minister
    Henryk Kowalczyk, Minister

Życiorys zawodowy

Urodzony 15 lipca 1956 r. w Żabiance. Poseł na Sejm V, VI, VII, VIII kadencji.

W 1980 ukończył studia na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1979 - 1990 pracował, jako nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie.

Pełnił funkcję wójta gminy Winnica w latach 1990 - 1998 i 1999 - 2005. Od 19 lutego do 31 grudnia 1998 roku zajmował stanowisko wojewody ciechanowskiego. W latach 1999–2002 zasiadał w sejmiku mazowieckim (wybrany został z listy Akcji Wyborczej Solidarność).

W latach 1980 - 1981 przewodniczył komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Od 1989 do 1992 r. był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego Gminy Winnica. Należy do Akcji Katolickiej diecezji płockiej (wiceprezes zarządu diecezjalnego w latach 1999 – 2003) oraz Ruchu Światło-Życie.

W latach 1992 - 2003 należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

Od 7 czerwca 2006 r. do 16 listopada 2007 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pełnomocnikiem rządu ds. kształtowania ustroju rolnego.

Żonaty, czwórka dzieci, sześcioro wnucząt.

 

Powrót do poprzedniej strony

Medatdane

Opublikowane przez: Piotr Krupa
Autor: Wioletta Ciska
Ostatnia zmiana: 21.09.2016 , 31.01.2017 Jacek Romanowicz
do góry